ליווי להשקעות

עולם ההשקעות מגוון, סבוך ומורכב ומכיל שלל אפשרויות של פתרונות ליצירת ביטחון כלכלי עתידי, לרבות מכשירים פיננסים ומבחר אסטרטגיות השקעה. רוב הציבור אינו מודע לניואנסים ולהבדלים בין העוסקים בתחום, יועצי השקעות, בתי השקעות ומנהלי תיקים בארץ מול בנקים בחו"ל, שלעתים קרובות מאד מנוסים בניהול תיקי השקעות. וגם יועצי ויזמי נדל"ן למיניהם בארץ ובחו"ל.

לקוחות רבים המבקשים להשקיע נכון אינם יודעים כיצד לצאת מהמבוך ועם מי להתייעץ על מנת לקבל את ההכוונה הטובה, הנכונה והמתאימה ביותר לאינטרסים שלהם. למשרד הייעוץ "פולק פיננסים והשקעות" וליששכר העומד בראשו, ניסיון רב וידע עצום בתחום ההשקעות הפיננסיות. יששכר זוכה למוניטין רב בשל היכולת להעניק יעוץ מקצועי, אמין ואובייקטיבי מתוך ניסיון בינלאומי של עשרות שנים ומתן מענה התפור למידות הלקוח ולצרכיו הפיננסיים.

יששכר מכיר היטב היתרונות, החסרונות והסיכונים הטמונים בכל סוג השקעה ויודע להמליץ ללקוח מה מתאים לאופי ולפרופיל הסיכון שלו.

המשרד אינו מנהל השקעות ולא מתחרה במנהלי תיקים, בנקים או בתי השקעות, אך כמבקר וכיועץ פיננסי בכיר, חשוב ליששכר כי לקוחותיו יכירו את אפיקי ההשקעה הקיימים כגון:
מניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות, תעודות סל, אופציות, מטבעות שונים ועוד, יבינו מה כל אפיק מציע ובעיקר ידעו כיצד להגן על האינטרסים שלהם ועל הנכסים הפיננסים. כנ"ל לגבי השקעות בנדל"ן, כגון נכסים פרטיים ומסחריים, קרקעות, קרנות נדל"ן, מרכזים לוגיסטיים, השקעות, פרויקטים של פינוי בינו ויזמות בארץ וברחבי העולם. המשרד מלווה את הלקוחות בכל שלבי תהליך הייעוץ עד לסיום ביצוע ההחלטות.


פיקדונות:

פיקדון טווח קצר
ידוע גם כפק"מ – פיקדון קצר מועד, מכשיר פיננסי המיועד להשקעה במועד קצוב עם ריבית קבועה או משתנה, ללא סיכון לקרן ההשקעה. בדרך כלל הפיקדון הוא עד שנה בהפקדה חד פעמית, הוראת קבע או תשלומים.

פיקדון טווח ארוך
חשוב להבין כי כאשר הפיקדון הוא למשך זמן ארוך יותר, כך התשואה והריבית השנתית אמורה להיות גבוהה יותר באופן משמעותי מפק"מ. זה נכון שניתן לשבור פיקדון בתוכנית ארוכה אבל צריך לקחת בחשבון שעלול להיות קנס, לעתים בצורת אובדן הריבית הצבורה. ניתן גם לבחור במסלול עם תחנות יציאה לאורך הפיקדון ללא קנסות, בכל אופן חשוב לבחור נכון.

פיקדון צמוד מדד
פיקדון צמוד מדד (מדד המחירים לצרכן) בו התשואה נקבעת לפי ההפרש שבין מדד הבסיס דהיינו, מדד המחירים ביום תחילת הפיקדון, לבין מדד המחירים בסוף תקופת הפיקדון. לפני שבוחרים בפיקדון צמוד מדד מבין השפע הקיים, רצוי לוודא אם יש אפשרות של ההפסד על הקרן בעת ירידת המדד.

פיקדון צמוד מט"ח
פיקדונות צמודי מט"ח הם פיקדונות המתנהלים בשקלים אך צמודים לשער החליפין של מטבע חוץ. ההצמדה הנפוצה ביותר בישראל היא לשער הדולר, אך ניתן למצוא פיקדונות שמציעים הצמדה לשערי מטבעות זרים אחרים כגון האירו והשטרלינג.
שער ההצמדה בדרך כלל מבוסס על השער היציג של המטבע.

ניירות ערך
כאשר מדברים על ניירות ערך מתכוונים לתעודות בעלות ערך כספי, כגון: מניות, אגרות חוב (אג"ח), אופציות, כתבי אופציות, קרנות נאמנות ועוד, התעודות הללו עשויות להיות מונפקות בצורה סדרתית על ידי חברה, אגודה שיתופית או כל תאגיד אחר, לרבות הממשלה, ומקנות למחזיק זכויות שונות. המסחר בניירות הערך מתקיים בבורסות השונות בעולם באמצעות עסקאות סחר בהתאם לתנאי ההיצע והביקוש הקיימים. השקעה בניירות ערך על כל אפיקיהן מאפשרת למשקיעים להרוויח תשואות נאות, אם כי חייבים לקחת בחשבון שכרוך בזה גם סיכון של ירידת הערך ויש להצטייד באורך רוח, יצר הרפתקנות וליווי מקצועי.

פוליסות חיסכון:
מוצר השקעה וחיסכון פיננסי ייחודי לחברות הביטוח הנמצא בפיקוח של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. החסכון באפיק זה מתאים בעיקר למי שמחפש השקעה בטווח בינוני.
מדובר על מכשיר השקעה בשוק ההון המותאם לצורך, ליכולות, למסלול ההחזר ולרמות הסיכון שהלקוח מעוניין ליטול.

היתרונות בבחירה של מכשיר חסכון זה הן רבות וכוללות משיכה חופשית ללא הגבלה וקנס, ישנה אפשרות למשוך מעין קצבה, אנונה, סכום חודשי קבוע מהכספים שנמצאים בפוליסת החיסכון. מסלול זה מאפשר סכומי הפקדה גמישים ללא סכומי מינימום או מקסימום.
ישנה גמישות גם במסלולי ההשקעה עם אפשרות לעבור בין מסלולים. מס רווחי הון משולם רק בזמן משיכת כספים.

השקעות בנדל"ן
בשנים האחרונות ניכר כי השקעה בנדל"ן הפכה לאלטרנטיבה המובילה אל מול ההשקעות המסורתיות בבורסה. היא מתאימה מאוד למי שמעוניינים  לגוון את ההשקעות הפיננסיות וליהנות ממקור נוסף של תזרים הון נזיל. זה נכון לנדל"ן מקומי, אך לא פחות מזה למשקיעים אשר פונים לאיתור השקעות נדל"ניות במדינות ואזורים שונים.

השקעה בנדל"ן היא רחבה וכוללת בין היתר דירות, בתים ושאר נכסים למגורים לרבות השקעה לדיור קצר טווח כ – Airbnb, נדל"ן מסחרי, בנייני משרדים, מרכזים לוגיסטיים (מרלו"גים), קרקעות ומגרשים, פרויקטי יזמות שונים לרבות פינוי בינוי ותמ"א ועוד.
המטרה הינה להשקיע בנכס מניב ולהשיג תשואה גבוהה קבועה לאורך זמן, לרבות אפשרות להשקעת אפסייד ועליית ערך פוטנציאלית של הנכס.

לפני כמאה שנה ציין נשיא ארה"ב פרנקלין ד' רוזוולט, "לא ניתן לאבד או לגנוב נדל"ן, וגם לא ניתן להזיזו ממקומו. אם הוא נרכש בשכל ישר, משולם במלואו ומנוהל בזהירות סבירה, מדובר בהשקעה הבטוחה ביותר בעולם".
בינתיים אמנם השתנו דברים רבים, אולם העקרונות הללו עדיין קיימים.

קרנות נדל"ן
אפיק השקעה אשר צובר תאוצה בשנים האחרונות הוא המסלול של השקעה בקרנות נדל"ן לוקאליות ו/או גלובאליות. מדובר על קרן פרטית או ציבורית המתמחה בפרויקטי נדל"ן מגוונים.
הקרן מגייסת הון ממשקיעים ומשקיעה אותו בנכסים שונים, במטרה להשיא רווח משמעותי על כל עסקה.
הקרן פועלת מכספי המשקיעים וחלוקת הרווחים מתבצעת בהתאם לנתחים אותם השקיעו משקיעי הקרן.

בין הקרנות הקיימות כיום בתחום הנדל"ן, ישנן קרנות המתמקדות במגורים בארץ או מעבר לים, קרנות נדל"ן מניב או קרנות REIT (REIT – Real Estate Investment Trust)  זוהי קרן שמשקיעה את משאביה בנדל"ן מניב ומחלקת את רווחיה בין בעלי המניות, המשקיעים הפרטיים זוכים להשקיע בפרויקטים גדולים, שאין דרך אחרת להשקיע בהם ולקבל באופן שוטף נתח מהרווחים. בנוסף ישנן קרנות השקעה בפרויקטים מסוג תמ"א 38 ועוד.

השקעה בסטארטאפים
בתחומי ההשקעות האלטרנטיביות ישנו תחום מסקרן שלא רבים חושבים עליו והוא השקעה במיזמים טכנולוגים וחברות סטארט אפ. לאנשים פרטיים שאינם בעלי ממון רב, ישנן כיום מגוון דרכים להשקיע בחברות הזנק: באמצעות מימון המונים, קבוצת אנג'לים, קרן פרייבט אקוויטי (Private Equity)  או השקעה לצד קרנות הון סיכון.
השקעה בחברות הזנק מתאימה למי שמחפש ערך בהשקעה, מעבר לתשואה, למי שרוצה לקחת חלק בקדמה טכנולוגית יחד עם השאת ערך אמיתי לעצמו ולחברה הכללית. וגם מודע לסיכונים הטמונים ואובדן חלק או אפילו כל ההשקעה.

המשרד מתעדכן באופן שוטף בכל מסלולי ההשקעה הקיימים במטרה לתפור ללקוחות את השירות המתאים לצרכים ולרצונות. הניסיון הרב של יששכר הוביל לא פעם לכך שלאחר בחינת התיק ברזולוציה של השקעות פרטניות נתגלו דיווחים לקויים, השקעות לא איכותיות, עלויות נסתרות, עמלות גבוהות, תשואות נמוכות מתיקי השקעות דומים או מדדי ייחוס (benchmarks) רלוונטיים ועוד.

מאחר שליששכר הבנה והיכרות מעמיקה עם שוקי ההון, שוקי הכספים בארץ ובעולם וגם תחום הנדל"ן, הוא מלווה את לקוחותיו בפגישות עם גורמים מקצועיים, יועצי השקעות ומנהלי תיקים ונדל"ן. המשרד פועל ללא לאות לאתר מוסדות פיננסים, בנקים או בתי השקעות ותחומי וחברות נדל"ן המתאימים ביותר לפרופיל הלקוח ולאפשר ללקוחות ליהנות מהרמה המקצועית הגבוהה ביותר בתחום ניהול ההשקעות, הן בארץ והן בחו"ל. זאת במטרה למקסם את האפשרויות ולהשיג עבור הלקוח את התנאים האופטימאליים, ובכך להעניק לו תחושת ביטחון ושקט נפשי שההשקעות שלו בידיים טובות ונאמנות.